Εκ της Ιεράς Μητροπόλεως ανακοινούται ότι, την Τετάρτη 28 Φεβρουαρίου 2024, η Αγία μας Εκκλησία εορτάζει την μνήμη του Αγίου Οσιομάρτυρος Ιωνά του Λερίου, και θα τελεσθούν οι εξής Ακολουθίες:

Τρίτη 27.2.2024 , το απόγευμα , ώρα 4:30΄μ.μ.: Πανηγυρικός Αρχιερατικός Εσπερινός εις τον Ιερό Ναό Οσίας Ειρήνης Χρυσοβαλάντου.

Τετάρτη 28.2.2024 , το πρωί , ώρα 7:00΄ - 10:00΄ π.μ.: Όρθρος – Πανηγυρική Αρχιερατική Θεία Λειτουργία, εις τον ως άνω Ιερό Ναό.

Των Ιερών Ακολουθιών θα προστεί ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης μας κ. Παΐσιος, συμπροσευχομένου του Θεοφιλεστάτου Επισκόπου Στρατονικείας κ. Στεφάνου και του Ιερού Κλήρου της νήσου.

Προσκαλούνται όλοι οι συμπατριώτες μας, όπως τιμήσουν την μνήμη του Οσιομάρτυρα του νησιού μας.

Εκ της Ιεράς Μητροπόλεως