Με τις ευλογίες του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου Λέρου, Καλύμνου και Αστυπαλαίας κ. Παϊσίου, ο ιεροκήρυξ αρχιμ. Δανιήλ Αεράκης θα μιλήση στη Λέρο, ως εξής:

ΔΕΥΤΕΡΑ 15 Απριλίου 2024, το απόγευμα στις 6 μ.μ. (Μέγα Απόδειπνο 5 μ.μ.) στον Καθεδρικό Ι. Ναό Αγίου Νικολάου Λέρου με θέμα:  «Σταυρός του Παύλου».

ΤΡΙΤΗ 16 Απριλίου 2024, το απόγευμα στις 6 μ.μ. (Μέγα Απόδειπνο 5 μ.μ.) στον Ι. Ναό Αγίων Τεσσαράκοντα Μαρτύρων Αλίντων Λέρου με θέμα:  «Η χάρις κατά τον Απόστολο Παύλο».

ΤΕΤΑΡΤΗ 17 Απριλίου 2024, το απόγευμα στις 6 μ.μ. (Μέγα Απόδειπνο 4:30΄μ.μ.) στον Ι. Ναό Αγίας Μαρίνης Λέρου με θέμα:  «Ταπείνωσις του Παύλου».

ΠΕΜΠΤΗ 18 Απριλίου 2024, στις 11:00΄π.μ., Ιερατική Σύναξη στο «Πατριαρχείο», με θέμα:  «Λειτουργικές επισημάνσεις ενός σύγχρονου Αγίου».

ΠΕΜΠΤΗ 18 Απριλίου 2024, το απόγευμα στις 6 μ.μ. (Μέγα Απόδειπνο 5 μ.μ.) στον Ι. Ναό Αγίου Φανουρίου Ξηροκάμπου Λέρου με θέμα:  «Η μακροθυμία κατά τον Απόστολο Παύλο».

Εκ της Ιεράς Μητροπόλεως